Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
YAZARLAR SEDA Ç.
12
14
16
18
06/04/2017 19:47
SAYIN SEN

               SAYIN SEN

SEDA Ç.

                Öyleyse başlayalım.

              Ayak serçe parmağımı dahi tutan yalnızlığımdan bahsedeyim size. Lütfen beni terk edilmiş evinin içinde bir başına kalmış, tek kişilik koltuğunda oturanlar dinlesin. Kelimelerimin ‘diğerlerini kucaklayacak kadar geniş bir hacme sahip olduklarını düşünmüyorum. Kaldı ki aklınızdan geçenleri de okuyamıyorum nicedir. Oysa beni ben yapardı bir zamanlar. Bir zamanlar diyorum çünkü miktarını daha başka ifade etmem mümkün değil. Mutlu olduğum zamanlardan bahsediyor dilim, ‘bir’ zamanlar… Şimdi lütfen çekinmeden diğer bacağınızı altınıza alın.  Ve siz de lütfen artık dinlemeyi bırakın kalabalıklar içindeki yalnızlığımın kalabalığı olan mutlu insanlar.

                Tekliğimi fark ettiğimde daha çok küçüktüm. Sağım ve solumdaki her şey önüm ve arkamı da kapsayarak kara bir trenin sondan ikinci vagonundan el salladılar bir akşamüstü. Evet, o zamanlar hala ‘kara tren’ler vardı.  Ve ben Şatıroğlu’ndan habersiz kaybettiğim her anıyı usulca bekledim o istasyonda. Küçüktüm ve avuç içlerime sığdırabildiğim kadar umudum vardı. Sonra büyüdüm. Takdir edersiniz ki yetmedi hiçbiri. Ve söylememe gerek kaldıysa: “O tren gelmedi.”

           Şimdi hepinizin buna benzer hikayeleri vardır. Zaten hikayeler hiç değişmez. Değişen, iki gün sonra unutulan isimler. İşte hepsi bu. Ancak benim hikayemde ismi olan kimse yok. Bu yüzden kendime ‘ben’ demeyi tercih ediyorum çoğu zaman. Samimi… Zaten ‘kağıt’ı ‘kalem’den ayırmak için söylenenden ne farkı var ki adınızın? (Not: Kağıt kalemden ayrılmaz!) Kuru kalabalık! Boş verin gitsin hepsini. ‘Sen’ olan ne var heybende? Onlardan bahset bana. Seni sen yapan… Fazlası lüzumsuz, silik. Hiçbir kalem bu adı aldığı için o vasfa bürünmedi. O vasıfta olması kazandırdı kimliği. Peki ya siz? Kazandığınız neyiniz var? Kaybeden olmak, bir kimlik değil. Aksi, kimliksizlik. Peki ya kimlik nedir? Neye ve kime ispatlarsın kendini? Kendine ispatlayamamışken… Zaten ne diye tanıtırsın ki kendini bir başkasına? Yıllar sonra adını sararan çeyiz takımları arasına dahi koymayacak insanlara… Neden tanıtır insan başkasına, kendi dahi tanıyamamışken benliğini?

              Gidecekler, evet gidecekler. Tıpkı 3, 5 yahut 10 yıl önce yaşadıkların gibi… Bunlar gidecek. Yanında sade yaraların kalacak. Bu arada seni sen yapan da yaraların olacak. Ağlayacaksın. Gecelerce… Bir el isteyeceksin söküp atması için. Evet, ağlayacaksın. Zaten en iyi yaptığın şey nedir ki? Şuan oturduğun ‘tek’ kişilik koltuğunda dizlerini karnının en dibine çekip hıçkırarak ağlamak… Kim duyacak peki? Ben söyleyeyim, KİMSE! Senin yaşadıkların sana kalacak. Senin olacak. Ortak olmak isteyenler gelecek, İNANMA! Olmayacaklar.

            Bu şu demek: “Sana öyle güzel yaralar bırakacağım ki öncesini hissetmeyeceksin bile!”.  Sonunda herkes gidecek. Kalan sade sen olacaksın. Kendini koruyabilirsen… Ve sana bir sır; MÜHİM OLAN SENSİN!

            Yalnızsın, yalnızım, yalnızız. Öyleyse bu gece kahveler benden! Yalnızlığımın kaldıramayacağı kadar çok konuştum. Yeter diyor inceden. Hı, merak ederseniz -ki bu zamana kadar kimse etmedi- ben hala o istasyondayım. Hani şu soğuk ve karanlık olan… Uğurlayacaklarınız varsa bir hoşça kalınızı alırım.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar

1 Söyle vakit geldi mi ? 27/12/2017 18:03
Ben de o istasyondayım...

«« İlk Sayfa    « Önceki      Sayfa 1      Sonraki »    Son Sayfa »»
   (Toplam 1 Kayıt )   

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR