Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» VE BİR GÜN AŞK DÜŞTÜ KALBE... - TUĞBA ÖZDEMİR
14 Haziran 2011 Salı 16:14
12
14
16
18

Ve bir gün AŞK düştü kalbe

Kalbin beklediği maşuktu aşk…..

Hayallerinin rengi bile değişmişti, ebediyeti düşlüyordu artık. Ruhunu farklı iklimlere götürüyordu her defasında ve aşk yağmurunda ıslanmak istiyordu iliklerine kadar. İbrahim’in ateşi, Yusuf’un zindanı, Hacer’in teslimiyetiydi  beklediği.

Yaşayamıyordu birçok şeyi, davası vardı kalbin  ve aşksız olmuyordu ve gelmeliydi aşk. O olmadan sözcüklerin nefesi olmuyordu, manasızdı kurulan cümleler. Muhammedi bir muhabbeti arzuluyordu. Ve kalp inatla onu çağırıyordu.   

Hoyrat esen rüzgar kadar keskindi aşka dair söylemler. Sahteydi, samimi değildi, uğramamalıydı kalbin sınırlarına. Doğruydu belki de, dilde anlamını kaybetmişti, lakin aşkı diğer duygularla karıştıran insandaydı suç, hak ettiği değeri vermemiş hunharca yaşamıştı aşkı. Kalbin istediği, özlemini duyduğu aşk ise başkaydı. Bunu da her kalp anlayamazdı. Onunla BAKİ olana ulaşacaktı, onsuz yürünmüyordu bu yolda. Kalp bekliyordu beklemesine amma bir korku salmıştı içini. Ya gelmezse aşk… Niye gelsin ki onca kötü sözler söylendi hakkında, incitmişlerdi aşkı. Uğrar mıydı artık kalp diyarına…

“Hani aşkın kanunu var” diyorlar ya evet kanunuyla gelecekti aşk. Özgürlük kafesinde tutsak olacağını, en zor imtihanların kendisini beklediğini biliyordu ve çoktan kabul etmişti bunları kalp. Kanun koyanı, bu kanuna nasıl uyması gerektiğini öğrenmişti, ancak aşkla uyabilirdi aşkla gelen kanuna.

Yol almaya başlayınca kalbe doğru, uzadı yollar, yollar uzadıkça büyüdü büyüdü aşk.Ardına bile bakmadan çıkmıştı yola bu defa. Bundan öncekiler anlayamamıştı onu,  bu yüzden  veda bile etmeden terk etmişti kalpleri, alıp başını gitmişti. Hoş yokluğunu hissetmemişlerdi ki. Oysa  bu yolculuk farklıydı. Kalbin sessiz haykırışını duymuştu çünkü. Diline ket vurmayı becerememişti .İnançla, sabırla bekliyordu.Aşka hazırlanıyordu ve tüm bedeni aşka hazırlıyordu. Aşklaydı hep duası, hak ediyordu aşkı ve bunca bekleyişten sonra dindirmeliydi kalbin ızdırabını.

Ve bir gün aşk düştü kalbe, bir cemre gibi toprağına düştü. Fedakarlığın ve sadakatin çit gerdiği bahçeye…O an kelimeler tesirini yitirdi. Lügatte yok bu anı anlatacak kelime ve harfler yetersiz kalır yeni kelime türetmeye. Atış ritmi bile başkalaştı kalbin. Daha bir heyecanla atıyordu,kıpır kıpırdı.Vuslatın lezzetini duyuyordu  şimdi. Hali anlatılamazdı, hasret yangınını söndürmüştü aşk. Kalbin ruhu can  bulmuştu sonunda. Aşkla yürüyecekti yolunu  ve yoluna çıkan her türlü engeli aşkla aşacaktı.  İkisini de var edene aşkla sunacaktı kendini…Aşkın durumu da farklı değildi. O da uzun zamandır olamadığı aslına dönmüştü. Ne kalp aşksız atıyordu ne de aşk kalpsiz aşk oluyordu.

Ve kalp kavuştu maşukuna…


  Yorumlar

1 ibrahim yılmaz 20/06/2011 16:08
hikaye yazmak ne yakışır bu üsluba tuba. yazıların okunası güzellikte.teşekkürler.

«« İlk Sayfa    « Önceki      Sayfa 1      Sonraki »    Son Sayfa »»
   (Toplam 1 Kayıt )   

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR