Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» EBUBEKİR KARAARSLAN - AH BAHATTİN . . .
02 Eylül 2012 Pazar 01:27
12
14
16
18


  

 

Allah sana da bizlere de rahmet etsin.

Bahattin iyi bir arkadaştı.İmam-Hatipte yetişmiş, davası gayesi olan, mücahit ve mücadeleci bir insan. Zorluklar onu yıldıramaz, engeller ona mani olamazdı. İmam-hatip diplomasından sonra bir de Erzurum sertifikası olan tam bir mücahit.

 

ERZURUMLULUK HAVASI

 

Yıl 1973, Erzurum Atatürk Üniversitesi, o zamanki Rektör Kemal Bıyıkoğlu’nun cesareti ve gayretiyle, İmam-Hatip Okulu mezunlarını, üniversiteye kabul etti.O sıralarda İmam Hatip mezunları üniversiteye kabul edilmezdi. Üniversiteye gitmek için, ayrıca lise fark dersleri verilir, normal lise mezunu olarak kaydolunurdu.Dolayısıyla Erzurum, imam-hatiplilerin buluşma, toplanma yeri oldu.

Anadolunun değişik yerlerinden üniversiteyi kazanarak gelen bu İmam-Hatipli gençler biribirlerine iyi destek oldular. (MTTB) Milli Türk Talebe Birliği ve Akıncılar çatısı altında kendilerini geliştirdiler, güzel organize oldular. Faaliyetler siyasi, kültürel, spor her yönden gayet iyi idi. Hocalarımızı da unutmamak lazım. Çok muhterem hocalarımız vardı.

O zamanlar bir de okuma zamanıydı. Okurdu gençler. Seminer, konferans çok faaliyetler vardı ve arkadaşlar kendilerini geliştirdiler.Bahattin arkadaşımız da, o güzel atmosferde, o güzel arkadaşlarıyla, çok güzel arkadaşlıklar kurdu. Adı ve eseri hala ayaktadır.

1980 e kadar, Erzurum’da, değişik şehirlerden gelen, hemen hemen hepsi de imam-hatipli arkadaşlarla çok iyi arkadaşlıklar kuruldu. Mezun olduktan sonra da irtibat kesilmedi. Derken, geniş açılı bir dostluk gurubu oluştu.

Son zamanlar Bahattini, evinin bulunduğu şehirde ‘izmirde’ pek göremez olduk. Hep başka şehirlerde veya başka ülkelerde.Bir yere gideceksiniz, tanıdık biri var mı? Bahattine sorun, onun mutlaka bir tanıdığı vardır.Onun ailesi bütün inananlardı, hatta bütün insanlıktı.

Çevresindekilerle, mezuniyetinden evlenmesine kadar herkesle ilgilenen biriydi o. Her şehirde bir tanıdığı, oradaki inananlarla ilgili ve bilgisi vardı.

Bir mart ayına bana; ‘seninle 2 günlüğüne Avusturya’daki Müslümanları ziyarete gidelim’ dedi. Hay hay dedim. Güzel bir dağ köyünde, genç insanlarla çok başarılı birkaç gün geçirdik dolu dolu. Oradan geldik ben okulda derslerime devam ediyorum, o başka bir şehirde, başka bir ülkede.

1979-80 li yıllarda İzmir Fuarı Basmane kapısı girişinde, bir mttb bürosu. İzmir Fuarına gelen herkes orayı görür. Zamanın İslamcı gençleri orada buluşur, sohbet eder. Orayı ayakta tutan ve en devamlı olanı Bahattindir.

O zaman ekilen samimi fikirler şimdi yeşeriyor elhamdülillah. Güzel bir gençlik yetişiyor. Allah rahmet eylesin.

BAHATTİN YILDIZ İÇİN SÖYLENECEK BİRKAÇ SÖZ VARSA;

Çalışkan, herkesle ilgilenen, Dernek-gurup-teşkilat çalışmasına önem veren, Yeryüzünü çalışma alanı gören, İnananların haklarını bilmesini ve korumasını isteyen bir müslüman

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR