Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» BİRNUR DENİZ - GRİ BİR HAYAT
06 Şubat 2013 Çarşamba 20:33
12
14
16
18

Hayatımız da yazılarımız gibi olsa. Beğenmediğimiz bölümleri silip yeniden yazabilsek. Kendimizi başka yerlerde daha güzel bir şekilde hayal edebilsek. Birine ihtiyaç duymadan huzurla, mutlulukla eğlenerek geçirsek yaşayacağımız yılları.

Şehrin gri tonundan uzak, insanların kavgasından, haksız yere üste çıkışlardan uzak, güzel sözlerin basitleşmiş, küfürlerin daha samimi bulunmuş oluşu, dostlardan çok düşmanların çoğalışı söyletir insana bunları…

Gerçekten bir anlık da olsa kim istemez ki bir kelebek, bir kuş olup özgürlüğe uçmayı? Size karşı gelenlere inat kaybolup onlara sizsiz geçirilen zamanım aslında ne kadar değerli olduğunu öğretmek istersiniz.

Ve bunları genelde kendinizi huzurda hissettiğiniz yerde düşünürsünüz. Çünkü o yerler bazen yanında olduğunuzu düşündüğünüz, en yakınlarınız olarak gördüğünüz kişilerin veremediği cesareti verir. En derinlere gittiğinizde size yapılan haksızlıktan verilen mutsuzluktan doğduğunu fark edersiniz.  O an ince bir rüzgâr size yardımcı olur, üşüdüğünüzü farkında olmazsınız. Çünkü o an sadece gözlerinizi kapatıp yapacaklarınızın vereceği mutluluğu düşünürsünüz. Açtığınızda ise zamanın geçtiğini, güneşin battığını, gözünüzden akan birkaç damla yaşın kuruduğunu, burnunuzun kızardığını, elinize aldığınız kahvenin soğuduğunu, hazırladığınız müzik listesinin belki de 3-4 yenilendiğini, çevrenizde olan her şeyin kaybolduğunu fark edersiniz.

            Sonra her şeyi bir kenara bırakırsınız arkanıza dönüp hızla geçen arabaları, kaldırımda yürüyen insanları, inşaat seslerini, kafeden gelen müziği ve sokak sanatçılarının enstrüman seslerini fark edersiniz.  Ne kadar kötü olduğunuzu düşünseniz de aslında bu şehre ait olduğunuzu kabullenmek zorundasınızdır. Sonrasında ise aslında kimseye kıyamayacağınızı, yaşanacak güzel şeylerin olduğunu, sizinle mutlu olduğunuzu düşündüğünüz ve sizin de biriyle mutlu olacağınız düşündüğünüz kişiler vardır diye bir teselliyle avutursunuz kendinizi.  

Yapabildiğiniz sadece dayanmak zorunda oluşunuzdur. Belki de sürekli mutlu olmak sizi daha da mutsuz edebilirdi. Belki de özgür olmak yalnız olduğumuzda başınıza gelen sıkıntıdan daha büyük sıkıntılara yol açabilirdi. Bu aklınızda yapabileceğiniz büyük bir çılgınlık olarak kalır sadece. Cesaretsiz olduğunuzu düşünürsünüz. Ama diğer yandan da birileri için yaşamanın vereceği sıkıntıyı hayal edersiniz ve ortada kalırsınız sonra başa, en başa sararsınız.

 İnsan bazen umursamaz olur ya… Aklınıza getirirsiniz tüm sıkıntılarınızı, endişelerinizi, üzüntülerinizi, mutsuzluklarınızı. Ama onları orada bırakır kulaklığınızı takıp sahte bir gülümsemeyle, hayata karşı geldiğinizi gösteren sahte dik bir duruşla orada uzaklaşırsınız.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR