Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle Arşiv RSS
ANASAYFA KOMŞULAR UYANSA YETER! YAZARLAR KÜNYE İLETİŞİM
KÜLTÜR SANAT BİZİM KİTAPLIK AKTÜALİTE TARİH POSTASI EDEBİYAT VE DÜŞÜNCE DOSYA GEÇMİŞ DOSYALAR ARŞİV
» BELGİN AYDIN İKİ İNSAN
06 Aralık 2014 Cumartesi 20:00
12
14
16
18

İKİ İNSAN

BELGİN AYDIN

 

             Birbirinden haberi olmayan iki insan; birbirlerini hiç görmeyen tanımayan, bilmeyen ... Kader onların ikisini aynı ortamda birleştirdi. Tevafuk oldu. Birbirlerini tanımayan iki insanın kalbi birden nasıl ısınır ki birbirlerine hemen, olmuş işte Allah (c.c) ikisine de yaşatmış o duyguları ama fazla sürmemiş yani sonları mutlu bitmemiş her hikayede olduğu gibi. Hatta şöyle de bir gerçek varmış; ne kadar acı olsa da ilk buluşmaları yani onlar için ilk olarak görünen buluşmaları. Kaderleri için son gün olmuş, yani aynı ortamda hem ilk, hem de son kez bulunmuşlar haberleri olmadan. Acısı da bu ya, aynı duygular bir arada ilk ve son. İlk defa böyle birşey yaşıyorlarmış bu iki insan, ilk defa bu kadar çok sevmişler, ve ilk defa bu kadar çaresizliğe girmişler. Birbirlerine tutunup o çaresizlikten çıkmak yerine, birbirlerini yalnız bırakmışlar tek başlarına ayrı ayrı vermişler dünyadaki imtihanlarını. Ayrı ayrı yaratmışlar kalplerindeki ateşten dünyadaki kıvılcımlı hayatı.

             Çaresizlikten bahsetmiştim o iki insanın bir imkansız oluşları, Bazı sevdalar vardır,'' oluşu bir ölüm, olmayışı bir ölüm '' olan. O iki insan da öyle işte varlıkları ayrı acı vermiş birbirlerine ayrılıkları ayrı acı vermiş. Madem olmayacaktı neden başlamışlardı ki? Belki de bir hayale kapılmışlardı.

             Mutluluk hayal edip hüzünle sonlanmış sonları. Klasik olmuş ama flm gibi bir hikayeleri varmış o iki insanın. Deliler gibi severken birbirlerini, engeller, zorluklar girmiş aralarına onlarda kaldıramamışlar o yükleri, dimdik durup mücadele edecek yerine birbirlerinden vazgeçmeyi seçmişler. Hala anlam veremiyorum Sevgiden bahsederler birbirleri için ölüp dirilirler sonrada hiçbirşey olmamış gibi çekip giderler. Peki yaşanmışlıklarıda götürürlermi? nasıl götürsünler ki ne hadlerine zamanı silmek geçmişi temizlemek, kimin hakkı var buna belkide o iki insanın tek hatırasıdır o yaşanmışlıklar o geçmişler. İnsanlar başkaları için başkalarının canını yakmaktan ne zaman vazgeçecekler acaba çok kınıyorum bu tabloyu, sevgiden haberi olmayan insan böyle davranır belkide o iki insanın ne kadar çok hayalleri ne kadar çok mutlulukları vardı. Kim onların hayatlarını elinden aldı daha doğrusu kimin buna hakkı vardı. 

          İnsanlar o kadar farklı ki düşünceleri o kadar farklı ki yakmışlar işte o iki kişinin hayatını. Ayırmışlar birbirlerinden hayallerinden insan bir kere yaşadımı bu duyguları tekrarı olur mu hiçbir dahası olur mu? bence olmaz. Bir kere yaşarlar, bir dahası olmaz o iki insandan biriside böyle düşünüyormuş ama Kader işte o iki insanın düşüncesi kimsenin umrunda olmamış herkes göz göre göre herşeyi göre göre duya duya gerçekleri; o iki insanın birbirlerine olan hislerini duygularını kimse hissetmemiş duymamışlar. Seyirci kalmışlar o iki kişinin ayrı ayrı yanmalarına. Ve o iki kişiye ne olmuş biliyormusunuz? Hiç birşey olmamış gibi hayatlarına devam etmişler sanki hiç kimse hayatına girmemiş o kadar acı mutluluk çekilmemiş hissedilmemiş gibi yeni doğmuş gibi başlamışlar geçmişlerini silmişler yada öyle olması gerekmiş. Ama birbirlerini hala hatırlıyorlarmıdır? ben de bilmiyorum. Sadece unutmanın silmenin o kadar kolay olmadığını biliyorum.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

                            

YAZARLAR
UFUK KÜÇÜK
ZAMANSIZ, MEKÂNSIZ BİR HATIRA
SEDA Ç.
SAYIN SEN
YİĞİT KOÇ
İYİLİK ANLAYIŞLARI
UĞUR GÜVEN
----------ŞAŞIRMAK HAKKINI ELDE BULUNDURMAK-------------
REŞAT BAŞER
OSMANLI TUĞRASI BİZDEN ÖNCE
SAMİ EREN
SAHİ, İSMET ÖZEL 15 TEMMUZ AKŞAMI NEREDEYDİ?
RIFAT TÜRKARSLAN
DİNDARLIK
ASYA DENİZ
----ASYA DENİZ----SİYASETİ HEYBENİZDEN ATIN BİR KENARA
YASEMİN KARAMANLI
BAYRAM EĞLENCE MİDİR?
CİHAD YURDABAKAN
CEMİL MERİÇ:ENTELEKTÜEL BİR ÜS
TUĞBA ÖZDEMİR
ÖFKELİYİM
RAMAZAN EGE
----MEZHEP SAVAŞLARI YAHUT BİRLİKTELİK KAYGILARI ----
TAYFUN DEMİR
KISA NOTLAR -I-
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay | bu yıl
İstatistik

Site En iyi Mozilla Firefox ve Chrome Tarayıcısıyla 1024x768 Çözünürlükte Görüntülenir. Tüm Hakları Saklıdır.

AKLIMIZA DÜŞÜNCE 2011

EDİTÖR